TRENING PERSONALNY WROCŁAW

TRENING FUNKCJONALNY


Podstawą treningu funkcjonalnego są ćwiczenia oparte na ruchach wykonywanych w codziennym życiu. W treningu funkcjonalnym nie osiągniesz wzrostu objętości masy mięśniowej, jednak poprawisz ich gęstość i napięcie. Zwiększysz również swoją siłę i szybkość oraz w widoczny sposób poprawisz swoją kondycję.

Główną zaletą tego rodzaju treningu jest wzmocnienie mięśni, nauka trzymania prawidłowej postawy ciała, poprawne oddychanie i koordynacja ruchów. Inne zalety to m.in. poprawa działania układu krążenia i wzrost wydolności organizmu poprzez aktywizację do pracy wszystkich włókien mięśniowych i angażowanie do pracy mięśni głębokich. Wśród ćwiczeń funkcjonalnych znajdują się te oparte na wykorzystywaniu sprzętu w żaden sposób nie krępującego ruchów, są to m.in.: sztangielki i sztangi, TRX, piłki lekarskie, sprzęt do boksu, płotki, oporniki, BOSU, CoreBoard, taśmy, piłki BodyBall, OvoBall, kettlebells.

Częstotliwość ćwiczeń funkcjonalnych dostosowuje się do indywidualnych potrzeb jednak nie powinno to być mniej niż 2 razy w tygodniu. Taka częstotliwość zagwarantuje Ci stały i widoczny efekt.

TRENING TRX


TRX został stworzony w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych - US NAVY SEALS przez komandosa Randy’ego Hetricka. Jest to system treningu w zawieszeniu, do którego stosuje się taśmy polimerowe oraz wagę ciała osoby ćwiczącej. Dzięki zaledwie dwóm wymienionym czynnikom, można wykonać ok. 300 ćwiczeń.

Główną zaletą tego rodzaju treningu jest wzmocnienie mięśni, nauka trzymania prawidłowej postawy ciała, poprawne oddychanie i koordynacja ruchów. Inne zalety to m.in. poprawa działania układu krążenia i wzrost wydolności organizmu poprzez aktywizację do pracy wszystkich włókien mięśniowych i angażowanie do pracy mięśni głębokich. Wśród ćwiczeń funkcjonalnych znajdują się te oparte na wykorzystywaniu sprzętu w żaden sposób nie krępującego ruchów, są to m.in.: sztangielki i sztangi, TRX, piłki lekarskie, sprzęt do boksu, płotki, oporniki, BOSU, CoreBoard, taśmy, piłki BodyBall, OvoBall, kettlebells.

TRX polega na podciąganiu i wykonywaniu serii wielu innych ćwiczeń przeznaczonych zwłaszcza dla osób nie przepadających za ćwiczeniami z ciężkim sprzętem. Podczas ćwiczeń TRX pracuje się jednocześnie nad równowagą jak i stabilizacją ciała, pozwalając trenować wiele grup mięśni z duża intensywnością, jednocześnie stymulując mięśnie głębokie. Obciążenie zmienia się poprzez zbliżanie lub oddalanie swego ciała od punktu podparcia, im bliżej tym obciążenie jest większe. Ćwiczenia można zmieniać w ciągu maksymalnie 15 sekund, co sprawia, że czas treningu jest całkowicie i efektywnie wykorzystany. Ćwiczenia TRX są bardzo uniwersalne i znakomicie można dopasować je do umiejętności i możliwości ćwiczącego, co pozwala na regularne i systematyczne wymaganie od siebie „więcej”.

RX jest znakomitym dopełnieniem innych rodzajów ćwiczeń. Pasy bowiem pomagają zwiększać wytrzymałość i uelastyczniają mięśnie, poprawią też Twoją zwinność. Pozwali Ci to na osiąganie lepszych wyników w innych dyscyplinach i ułatwi realizację codziennych obowiązków.

TRENING KULTURYSTYCZNY


Trening kulturystyczny (bodybuilding) polega na rozwijaniu masy mięśniowej, zwiększaniu obwodu mięśni i podnoszeniu siły za pomocą wzmocnienia włókien mięśniowych. W czasie treningu wspomniane włókna mięśniowe uszkadzają się aby następnie się zregenerować, co następuje podczas odpoczynku np. snu.

Trening tego rodzaju opiera się na kilku makrocyklach treningowych, są to: budowanie siły, budowanie masy mięśniowej oraz okres redukcji tkanki tłuszczowej. Ze względu na intensywność niezwykle ważna jest również prawidłowe odżywianie oraz odpowiednia suplementacja, które są czynnikiem wyrównującym poziom strat energetycznych spowodowanych ciężkim treningiem.

Trening którego celem jest rozbudowanie tkanki mięśniowej powinien być zróżnicowany tzn. podczas każdego z treningu należy skupiać się na jednej części ciała np. jednego dnia trenuje się nogi i brzuch, a kolejnego klatkę i barki. Dobrze jest również co kilka tygodni modyfikować swój plan treningowy pod względem rodzaju ćwiczeń, np. zmieniając kolejność ich wykonywania bądź zastępując jedno ćwiczenie innym, mającym podobne działanie. Wszystkie te zmiany łącznie z dietą i oczekiwanymi efektami pomoże Ci osiągnąć osobisty trener.

TRENING NA SPALANIE

tkanki tłuczowej


Tkanka tłuszczowa w obecnych czasach staje się coraz mniej pożądanym elementem ciała, który często zakłóca jego idealną budowę. W kwestii utraty tkanki tłuszczowej podstawą jest dieta, ale bez odpowiednich ćwiczeń nie przyniesie ona większych i długoterminowych rezultatów. Trening na spalanie tkanki tłuszczowej musi przebiegać na ściśle określonych zasadach, musi to być wysiłek fizyczny który wykonuje się w zakresie umiarkowanej intensywności. Tak więc trening ten nie musi być morderczym wysiłkiem ponieważ do jej spalania dochodzi w warunkach wysiłku fizycznego tzw. tlenowego czyli aerobowego. Co oznacza, że wysiłek ten jest umiarkowany, jednak musi trwać minimum 20 minut. W tego rodzaju treningach ćwiczenia zostają dobrane indywidualnie. Skupiają się głównie na połączeniu treningu aerobowego z elementami treningu funkcjonalnego oraz ćwiczeniami z obciążeniem.

Aby zdobyć upragnioną sylwetkę warto skorzystać z indywidualnego treningu, który pozwoli Ci nie tylko pozbyć się zbędnych centymetrów, ale również wyrzeźbi Twoje ciało bez obaw o efekt jojo.

TRENING MOTORYCZNY

pod dyscypliny sportowe


W obecnych czasach przygotowanie motoryczne jest podstawą dla osób uprawiających sport. Odpowiednie dostosowanie zawodnika do rywalizacji często jest w stanie zapewnić mu najlepsze wyniki, a nawet może decydować o zwycięstwie. Dlatego też odpowiednia ocena umiejętności, a potem optymalny poziom treningów daje możliwość utrzymania prawidłowej formy. Konieczne jest więc dobranie prawidłowych metod treningowych jak również umiejętność przewidzenia efektów jakie mogą one przynieść.

Trening motoryczny znacznie wpływa na poprawę kondycji pod względem prawidłowego i efektywnego wykonywania zadań ruchowych, dostosowuje zdolności motoryczne i poprawia ich jakość w danych dyscyplinach sportowych. Trenując w ten sposób łatwiej unikniesz różnego typu kontuzji i urazów oraz znacznie wzmocnisz nie tylko mięśnie ale również stawy i ścięgna. Zadaniem trenera jest prawidłowe dobranie systemu metod treningowych i ich indywidualne dostosowanie do człowieka. Rolę w tej kwestii odgrywają nie tylko umiejętności czyli siła, szybkość czy wytrzymałość, ale również dyscyplina jaką się uprawia, a nawet czynniki takie jak np. pozycja jaką zajmuje się na boisku.

TRENING WZMACNIAJĄCY POURAZOWY


Trening ten przeznaczony jest dla osób które chcą poprawić budowę i funkcjonowanie swoich mięśni po różnego rodzaju urazach. W przypadku treningu wzmacniającego trener osobisty dopasowuje plan treningowy do odniesionego urazu, możliwości ruchowych klienta oraz jego indywidualnych oczekiwań. Pilnuje aby ćwiczenia wykonywane były poprawnie i co równie ważne, skuteczne. Obecność trenera podczas takich ćwiczeń jest istotna, gdyż czuwa on nad dokładnością wykonywanych ćwiczeń, i jeśli zachodzi taka potrzeba eliminuje popełniane błędy oraz motywuje do podejmowania wysiłku.

Trening wzmacniający pourazowy poza odpowiednio dostosowanym planem treningowym daje również takie korzyści jak wsparcie trenera oraz budowanie przeświadczenia, że ćwiczenia pourazowe nie muszą być przykrym obowiązkiem, a mogą stać się miłą formą końcowej części rehabilitacji.

TRENING CIĘŻKOATLETYCZNY


Polega na treningu metodą progresji oraz na ćwiczeniach wykonywanych w odpowiednim tempie. Początkowo tempo wykonywania ćwiczeń powinno być wolne, a z czasem, zwykle po kilku tygodniach wzrasta do średniego. Tempo wolne angażuje mięśnie najbardziej w początkowej fazie ruchu, tempo umiarkowane w fazie środkowej, natomiast tempo szybkie w fazie końcowej. Tak więc, jak wskazuje powyższa informacja tempo jest istotną kwestią i ma bardzo duże znacznie w nauce oraz doskonaleniu technik ruchowych.

Trening ciężkoatletyczny opiera się na stosowaniu metody maksymalnych obciążeń. Oznacza to, że można dzięki niemu zwiększyć swoją siłę nie zwiększając nadmiernie masy ciała, co często jest bardzo istotną kwestią. W metodzie treningu ciężkoatletycznego pojawiają się przede wszystkim tzw. ćwiczenia wielostanowe, czyli: przysiady, wypady, wyskoki, akroki, itp. Charakterystyczne cechy treningu ciężkoatletycznego to:

 • minimum 45% ciężaru max.
 • wykonywanie serii od 1 do 3
 • od 1 do 3 powtórzeń w każdej z serii
 • czas na wyrównanie oddechu pomiędzy seriami – od 30 sek. do 3 min
 • wolne lub średnie tempo wykonywania ćwiczeń.

Jak w innych dyscyplinach, również w tej nie trudno jest uniknąć znaczących błędów, dlatego też wsparcie trenera może odgrywać istotną rolę w osiąganiu upragnionych celów. Trening ciężkoatletyczny jest zalecany osobom zaawansowanym.

DIETA


Choć powoli odchodzi się od postrzegania pojęcia „dieta” jako formy odchudzania to jednak jeszcze nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest to przede wszystkim sposób odżywiania którego podstawowym zadaniem jest utrzymanie dobrego zdrowia. Istotną kwestią jest więc znajomość zasad żywienia. Czynniki te decydują nie tylko o zdrowiu i ładnym wyglądzie, ale również dostarczają organizmowi odpowiedniej ilość składników odżywczych.

Ilość kalorii spożywana w posiłkach powinna być powiązana z trybem treningów jakie się aktualnie realizuje. Od rodzaju treningu zależy również częstotliwość oraz wielkość i jakość posiłków. Niezwykle istotne jest aby dieta osób uprawiających sport była odpowiednio zbilansowana. Poza białkami w diecie osoby ćwiczącej należy wziąć pod uwagę węglowodany stanowiące podstawowe źródło energii dla mięśni oraz tłuszcze, a przy tym wszystkim zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Nie od dziś wiadomo jak ważna jest aktywność ruchowa. Jednak sam trening nie wystarczy, aby osiągnąć upragnioną sylwetkę. Mając powyższe na uwadze służę również profesjonalną pomocą w kwestii porad dotyczących zdrowej, zbilansowanej i skutecznej diety.

TRENING PERSONALNY


Do niedawna treningi personalne były domeną osób sławnych, obecnie gdy rośnie świadomość ludzi w kwestii dbania o własną kondycję i ciało, tego rodzaju treningi stały się coraz bardziej dostępne i popularne. Kiedy pomimo regularnych ćwiczeń efekty są znikome lub wcale ich nie widać, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z treningu osobistego. Tego rodzaju trening jest sposobem na osiągnięcie idealnej sylwetki w stosunkowo krótkim czasie. Podczas treningu personalnego uwaga trenera skupia się wyłącznie na opiece i poradach dla jednego, konkretnego klienta. 100% czasu treningu skupia się więc na osiągnięciu indywidualnych celów treningowych.

Należy pamiętać, że trening personalny poza pięknym i zdrowym ciałem daje również inne korzyści np.:

 • indywidualny plan treningowy
 • praca nad popełnianymi błędami
 • zwiększanie motywacji
 • dostosowanie diety do trybu życia i ćwiczeń
 • bezpieczne i interesujące treningi
 • dzięki trenerowi wykorzystuje się każdą minutę treningu
 • w trakcie treningu można skupić się na najważniejszych czynnikach oraz na pracy nad najsłabszymi stronami
 • możliwość zdobycia informacji na temat wykonywanych ćwiczeń, diety oraz czynności sportowych poza treningami

Jako trener i specjalista postaram się stworzyć dla Ciebie odpowiedni program i dopasować go do Twoich potrzeb oraz możliwości.

TRENING Z ELEMENTAMI CROSSFIT


Trening Crossfit jest obecnie jednym z najbardziej znanych rodzajów ćwiczeń opierający się na wysiłku siłowo-wytrzymałościowym i pomagający dążyć do polepszania ogólnej sprawności fizycznej. W zakresie ćwiczeń Crossfit wykonuje się tzw. obwody, polegające na przechodzeniu z jednego ćwiczenia do drugiego z jak najkrótszymi przerwami pomiędzy nimi.

Crossfit mogą uprawiać wszyscy, począwszy od amatorów sportu, poprzez osoby które chcą pozbyć się nadmiernej ilości kilogramów, a skończywszy na tych dla których sport jest stylem życia. Tak więc niezależnie od poziomu na jakim się znajdujesz Crossfit ma na tyle uniwersalny program, że z pewnością znajdziesz w nim coś dla siebie. Crossfit składa się z bardzo dużej ilość ćwiczeń i dyscyplin, m.in. z: treningów klasycznych, siłowych i biegowych, elementów plyometryki (np. skoków, wieloskoków), pływania, wiosłowania czy jazdy na rowerze. Dzięki treningom Crossfit zbudujesz swoją siłę, poprawisz koordynację ruchów, wytrenujesz szybkość i sprawność.

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ